Funktioner:
Disse specialiserede kameraplader er udformet til at passe sammen med kameraremme som BlackRapid ® og andre remme, som bruger ¼" skrue til at sætte fast i stativgevindet.
Pladen er tilpasset, så kameraet (med eller uden flash) i vertikal position (nedad) – placeres med kamerahåndtaget i perfekt vinkel til hurtig og nem håndtering.
SIRUI TY-LP70 passer til alle SIRUI kuglehoveder (og andre Arca-Swiss-kompatible hovedet) uden at remmen skal tages af!
SIRUI TY-LP70 er tilpasset digitale systemkameraer og PRO-kameraer. Den har yderligere en tilslutningsfatning på hver side til brug med standard kameraremme. Pladen er forsynet med to røde ”stoppere”, som forhindrer kameraet i at dreje og flytte sig.
Den patenterede SIRUI konstruktion med sikkerhedslås forhindrer kameraet i at glide af kamerapladen, når du løsner den for at foretage justeringer i udstyrets placering.
- Smedet aluminium for ekstra styrke
- Arca-Swiss-kompatibel
- ¼” fatning til påsætning af BlackRapid ® og andre kompatible kameraremme
- Skridsikre gummimåtter hindrer kameraet i at bevæge sig, mens du strammer skruen
- Mål: 90 x 69 x 10,8mm
- Vægt: 79g